Matbaa Makinaları ve Malzemeleri Satışı Yapan İş Yerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgilerini inceleyebilirsiniz.

KRİTER ADI : Matbaa Makinaları ve/veya Malzemeleri Satışı Yapan İşyerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler
KAPSAM
Matbaa Makinaları ve/veya Malzemeleri Satışı Yapan İşyerlerini kapsar

GENEL KURALLAR
 İşyeri çevre ile uyumlu yapılarda olmalı, toplu taşıma araçları ile ulaşımın sağlanacağı bölgelerde olmalıdır.
 İşyerinde en az idari büro, müşteri kabul yeri ile müşterek veya münferit kullanma özelliğinde teknik özellikleri TS 8357’ye uygun WC, Lavabo bulunmalıdır.
 İşyeri tabi olarak havalandırılmalıdır, mekanik havalandırma tertibatı bulunması halinde bu tesisat TS 3419’a ve TS 3420’ye uygun Olmalıdır.
 TS 4019’a uygun ilk yardım çantası TS 12201’ye uygun çöp kutusu bulunmalı yangınla ilgili olarak TS 4156′ da belirtilen tedbirler alınmalıdır.
 İşyerinde haberleşme hizmetleri için telefon,fax bulunmalıdır.
 Uygun ölçü ve büyüklükte işyeri tabelası bulunmalıdır.
 İşyeri sigortası bulunmalı matbaa makinaları ve malzemeleri sigorta kapsamında olmalıdır.
 İşyeri en az atık bırakan yakıtla çalışan uygun bir sistemle ısıtılmalıdır.
 İşyerinde servis hizmeti birimleri bulunmalı mümkün olmadığı durumlarda işyeri sözleşmeli olarak servis hizmeti vermeli ve hangi servislerle hizmet vereceği hususunda müşteri satış öncesi bilgilendirilmelidir.
 Makine ve malzemelerin garanti kapsam süreleri hakkında müşteri bilgilendirilmeli, müşteriye yetkili ve sorumlu servisler hakkında bilgi verilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir